Biežāk uzdotie jautājumi

1.Kas ir bioloģisks produkts?
Bioloģiskās lauksaimniecības produkti jeb ekoprodukti tiek audzēti saskaņā ar dabiskajiem augu, mājputnu un dzīvnieku augšanas procesiem, neizmantojot sintētiskos minerālmēslus, pesticīdus un antibiotikas.

 

2.Kāpēc izvēlēties bioloģisku pārtiku?
Bioloģisko produktu priekšrocība ir to nekaitīgums organismam, kā arī nesalīdzināmi labāka garša! Bioloģiskās izejvielas aug auglīgā un veselīgā augsnē, kurā ir labs un līdzsvarots minerālvielu sastāvs, augi satur vairāk sausnas un nav ūdeņaini. Bioloģiski audzēti produkti satur vairāk mikroelementu un vitamīnu, un būtiski tas, ka tie aug nesteidzīgi, un tāpēc to garša ir svaiga un pilnīga.

Bioloģiskie produkti ir:

  • Bez sintētiskiem ķīmiskiem pesticīdiem;
  • Bagātināta ar minerālvielām;
  • Bez ģenētiski modificētiem organismiem;
  • Bez mākslīgām piedevām.

 

3.Kā atpazīt bioloģisko pārtiku?
Par bioloģisku vai ekoloģisku pārtiku drīkst saukt tikai tad, ja tai ir piešķirts bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts. To apliecina:

 

Zaļā ekolapiņa - Eiropas savienības ekomarķējums;

 

Latvijas izcelsmes ekoproduktiem arī preču zīme - Latvijas ekoprodukts.

 

Bioloģiskās lauksaimniecības kritēriji noteikti Eiropas savienības regulā Nr.834/2007 (28.06.2007.) par bioloģisko ražošanu un bioloģisko produktu marķēšanu.

 

4.Kas ir fruktoze un kāpēc tā pievienota?
Fruktoze ir dabīgs augļu cukurs, kas ir pievienots produktiem, lai tos padarītu maigākus un mazulim piemērotākus. Bērnu pārtikā tradicionāli priekšroka tiek dota tieši fruktozei, jo bērna organisms to viegli un ātri pārstrādā.

 

5.Kā dabīgam produktam tiek nodrošināts tik garš derīguma termiņš?
Produktu ražo izmantojot speciālas iekārtas – autoklāvus, kurās sterilizē jau burciņās sapildītu un aizvākotu produktu.

 

6.Vai drīkst dot “Rūdolfs” biezeņus ātrāk par 6 mēnešiem?
Katrs mazulis savā attīstībā var atšķirties, tāpēc, ja vēlaties uzsākt piebarošanu ātrāk par 6 mēnešu vecumu, ieteicams vispirms konsultēties ar pediatru.

 

7.Ar kuriem “Rūdolfs” produktiem ieteikts sākt piebarošanu?
Lai mazulis izprastu katra produkta garšas nianses, ieteicams sākt ar produktiem kuros ir 1 vai 2 sastāvdaļas, piemēram, “Saldais ķirbis” vai “Ābols”. Lai izprastu individuālās nianses, iesakām vispirms konsultēties ar pediatru.