"Superproduktu" priekšrocības

Sekojot pasaules veselīga uztura tendencēm ir tapis "superprodukts", kas bagātināts ar vērtīgām uzturvielām un būs lieliska izvēle, lai apvienotu veselīgo ar gardo. "Rūdolfs" jaunajā produktu līnijā ietilpst četru garšu - aveņu, zemeņu, melleņu un tropisko augļu - krēmi ar čia sēklām. Tie, salīdzinājumā ar līdzīgiem produktiem, piemēram, klasiskiem augļu ievārījumiem, izceļas ar trim būtiskām priekšrocībām, kas tiem piešķir “superprodukta” statusu.

Pirmkārt, “Rūdolfs” augļu krēmiem pievienotas čia sēklas, kas paaugstina produkta uzturvērtību. Otrkārt, kristāliskā cukura vietā izmantots dabisks agaves sīrups, un, treškārt, krēmam nav pievienots pektīns (biezinātājs).


 

21.04.2020

Radošas aktivitātes katrai dienai

Jautājums par to, kā jēgpilni nodarbināt bērnus, kļuvis aktuāls katrai mammai. “Rūdolfs” kopā ar ģimenes projektu “Mazais dara” piedāvā vienu radošu aktivitāti katrai nedēļas dienai, kuru mamma, tētis vai cits ģimenes loceklis kopā ar bērnu var veikt iekštelpās. Efektīvai bērna nodarbināšanai nav nepieciešamas dārgas rotaļlietas - pietiek ar to, kas atrodams ikvienā mājsaimniecībā!

1. Korķīšu paslēpes

Nepieciešamie materiāli: “Rūdolfs” biezenīšu stāvpaku korķīši, kartona virsma vai dēlis un līmlenta/skočs.

Uz taisnas virsmas ar līmlenti tiek pielīmēti dažādu krāsu korķīši. Bērna uzdevums ir lipināt nost līmlenti, pētot un atklājot zem tās paslēpušos korķīšus. Šāda it kā vienkārša darbība attīsta mazuļa sīko pirkstu motoriku un iepazīstina bērnu ar noteiktas formas priekšmetiem. 

2. Brīnumi burciņās

Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, dažādi graudaugi vai dabas materiāli.

Pieaugušais kopā ar bērnu burciņas saber dažādus graudaugus vai dabas materiālus: pupas, zirņus, rīsus, zīles, čiekurus, utt. Ļaujiet bērnam burciņas pētīt, kratīt, ripināt, izbērt, taustīt un kārtot, lai attīstītu viņa sensorās maņas un veicinātu fantāziju.

3. Lentīšu izvirdums

Nepieciešami materiāli: stikla burciņas, dzija, mazas (šauras) lentītes.

Kāds no pieaugušajiem izurbj caurumiņu burciņas vāciņā. Tikmēr sagatavo dzijas valdziņus un lentītes – sasien galā mezgliņu un mezgla galiņu ievieto burciņā, otru galu nedaudz izver cauri burciņas vāciņa caurumam. Aizskrūvē burciņu un uzdod bērnam izvilkt ārā dzijas pavedienu vai lentīti. Ja bērns ar īkšķi un rādītājpirkstu spēj veiksmīgi kaut ko noturēt/satvert, tas ir būtisks lēciens mazuļa attīstībā. Eksperti to sauc par "pincetes satvērienu."

4. Korķīšu mājiņas

Nepieciešamie materiāli: “Rūdolfs” biezenīšu stāvpaku korķīši, papīra lapa un flomasteri vai zīmuļi.
Pieaugušais kopā ar mazo uz papīra lapas uzzīmē dažādas krāsas punktiņus. Bērna uzdevums ir novietot korķīti uz tādas pašas krāsas punkta jeb mājiņas. Daudzi vecāki domā, ka bērnam nav iespējams iemācīt krāsas, ja bērns vēl nerunā, tomēr tas ir ne tikai iespējams, bet arī nepieciešams! Bērns spēj saprast un atcerēties, kas viņam tiek pateikts un parādīts. Pietiek ar to, ka mazulis var ar pirkstu norādīt uz vēlamo krāsu vai objektu.

5. Skaistumburciņas

Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, aplikācijas papīrs, veci žurnāli, šķēres, zīmuļi, uzlīmes.

Vecāki palīdz mazajam sagādāt materiālus, ar kuriem izgreznot burciņas - aplikāciju papīru, uzlīmes, flomasterus, utt. Bērns, liekot lietā fantāziju, ļaujas radošajai iedvesmai un izgrezno burciņas.

6. Dabas veltes

Nepieciešamie materiāli: liela kurpju kaste, dabas veltes (kastaņi, zīles vai čiekuri), podziņas, pērlītes vai kādi citi sīki priekšmeti.

Kastē ieber dabas velšu materiālus un noslēpj tajos krāsainas podziņas, pērlītes. Pa vidu kastei novieto 2-3 burciņas. Bērna uzdevums ir starp dabas materiāliem atrast podziņas vai citus sīkos priekšmetus un ievietot tos mazajās burciņās.

7. Krāsainās mikstūras

Nepieciešamie materiāli: stikla burciņas, ūdens, karote, mini švammītes, ūdenkrāsas vai guaša krāsas.

Kopā ar mazo sagatavojiet burciņas ar dažādu krāsu šķidrumiem. Piepildiet burciņu ar ūdeni un samiksējiet to ar pāris pilieniem ūdenkrāsas vai guaša krāsas. Bērna uzdevums ir no vienas burciņas ar karotīti, švammīti vai turot burciņu rokā pārliet krāsaino ūdeni otrā, vērojot krāsu izmaiņas un attīstot koordināciju.

 

20.04.2020

Veselīgas alternatīvas cukurotiem našķiem

Pavasarī arvien vairāk sieviešu pievēršas dažādām figūras uzlabošanas aktivitātēm, tostarp diētu ievērošanai, kas nereti pāris mēnešos sola supermodeles cienīgu augumu.
“Rūdolfs” uztura speciāliste Baiba Grīnberga iesaka vispirms sākt ar pavisam vienkāršām darbībām – našķus aizstāt ar veselīgām alternatīvām, soli pa solim sakārtojot ikdienas ēdienkarti.


“Lielākā daļa sieviešu uzskata, ka sapņu figūru iespējams iegūt tikai ar diētas palīdzību, tomēr jāatceras, ka pārsvarā visas internetā atrodamās diētas ir vienpusīgas un tajās nav sabalansēts uzturvielu, vitamīnu un minerālvielu daudzums. Svarīgāk par sezonālu diētu ievērošanu ir augstvērtīga uztura lietošana viscaur gadu – tā ir cieņa un rūpes par savu ķermeni, kas ilgtermiņā atmaksāsies,” uzsver “Rūdolfs” uztura speciāliste Baiba Grīnberga.
Eksperte norāda – vienkāršākais veids, kā ievērot veselīgu ēdienkarti, ir vispirms atteikties no rafinētiem cukuriem pārsātinātiem saldumiem un citiem “ātrajiem” ogļhidrātiem (balto miltu produktiem), aizstājot tos ar veselīgām alternatīvām, piemēram, bioloģiskiem augļu smūtijiem.

Tie no sulas atšķiras tieši ar to, ka var aizstāt pat veselu maltīti, jo būtībā tie ir samalti veseli augļi, kas var tikt papildināti ar piena produktiem, garšaugiem, sēklām un citiem vērtīgiem labumiem. Augļi ir bagāti ar antioksidantiem, kas tieši pavasara sezonā ir ārkārtīgi nozīmīgi labas veselības uzturēšanā. Augļos atrodamas arī šķiedrvielas, īpaši ūdenī šķīstošās, kas stabilizē glikozes līmeni asinīs un atjauno zarnu mikrofloru, kas tiek cieši saistīta ar kopējo cilvēka psihoemocionālo labsajūtu. “Rūdolfs” smūtiji ir ar lielisku sastāvu, kas der kā laba alternatīva gadījumā, ja steidzīgajā ikdienā ne vienmēr iznāk laiks mājās pagatavotam smūtijam.

Iegādājoties jau gatavus smūtijus, “Rūdolfs” uztura speciāliste iesaka rūpīgāk aplūkot etiķeti un iegaumēt četrus punktus, lai pārliecinātos, ka izvēlētais smūtijs ir patiešām augstvērtīgs:

1. BIO izejvielu izcelsme
Augļi, kas nākuši no bioloģiskajām saimniecībām, aug auglīgā un veselīgā augsnē, kurā ir labs un līdzsvarots minerālvielu sastāvs, tie satur vairāk sausnas un nav ūdeņaini. Bioloģiski audzēti augļi satur vairāk mikroelementu un vitamīnu, un tie aug nesteidzīgi, tāpēc to garša ir svaiga un pilnīga.
Lai pārliecinātoies par bio produkta izcelsmi, jāpārbauda produkta marķējums – uz tā jābūt norādītai informācijai par izejvielu bioloģisku izcelsmi, ko apliecina Eiropas savienības zaļais ekomarķējums.

2. Bez mākslīgajiem konservantiem
Ilgākai produktu uzglabāšanai tiek pievienotas e-vielas, kurām piemīt konservantu īpašības, taču jāatceras, ka pārmērīga šo e-vielu lietošana kaitē veselībai. Daudz vērtīgāk un drošāk uzturā ir lietot termiski apstrādātus (sterilizētus) produktus, kuri ilgstoši būs svaigi un gardi. Mūsdienu sterilizācijas metodes ir nesalīdzināmi saudzīgākas pret produktu, nekā tas bija agrāk, līdz ar to varam būt droši, ka lielākā daļa augļos un ogās esošo vielu ir saglabājušās neskartas.

3. Bez aromatizētājiem
Augļi, ogas un dārzeņi ir dabīgi aromātiskām vielām bagāti produkti, tāpēc kvalitatīvus smūtijus nav jāpapildina ar aromatizētājiem. Bioloģiskajās saimniecībās augušie produkti, kā novērots, paši par sevi ir krietni vien aromātiskāki un gardāki, turklāt atsevišķus augļus var droši lietot uzturā ar visu miziņu, kura sevī nereti slēpj vēl vairāk aromātu un vērtīgo, bioloģiski aktīvo vielu.

4. Ar dabīgo augļu cukuru
Cukuri ir absolūti dabīga augļu, ogu un arī dārzeņu sastāvdaļa. Jo saulainākā vidē produkts audzis, jo saldāks tas būs. Cukurs, kas tiek uzņemts kopā ar pašu tā saimnieku – augli, ogu vai dārzeni, vielmaiņā iekļaujas pakāpeniski, jo kopā ar to tiek uzņemtas arī šķiedrvielas.

15.04.2020

Svarīgi zināt izvēloties bērnu pārtiku

Svarīgi ir apzināties cik lielu lomu mūsu ikdienā spēlē veselīgs uzturs – tā ir ne tikai rūpēšanās par sevi un savu organismu, bet gan arī par dzīvesveidu. Bioloģiski tīrus produktus ieteicams lietot uzturā ikvienam jau no agras bērnības, jo bioloģiskā pārtika nodrošina vairāk vērtīgo uzturvielu un stiprina mūsu organismu.

Katra māmiņa savam mazulītim vēlas dot tikai labāko un uzsākot piebarošanu rūpīgi pievērš uzmanību produktu kvalitātei un sastāvam. Kā piemērotāko bērniem pediatri rekomendē uzturā lietot dzīvesvietai atbilstošā ģeogrāfiskā reģiona izcelsmes pārtiku. Vienīgo Latvijā ražoto zīdaiņu pārtiku no BIO lauksaimniecības izejvielām piedāvā zīmols "Rūdolfs", kas nodrošina mazulim kvalitatīvu, ekoloģiski tīru, pilnvērtīgu pārtiku ar augstu uzturvērtību un bez mākslīgām piedevām.

Izvēloties piemērotākos produktus savam mazulītim, īpaša uzmanība ir jāpievērš produktu kvalitātei. Lai pārliecinātos par atbilstību augstākajām kvalitātes prasībām, aicinām iepazīties ar “Rūdolfs” kvalitātes kontroles sistēmu un sertifikātiem. “Rūdolfs” zīmola produkti ir ražoti uzņēmumā, kas sertificēts atbilstoši starptautiskā kvalitātes sistēmas BRC (British Retail Consortium) prasībām, saņemot augstāko A+ novērtējumu. Ražošanas procesā tiek veiktas regulāras kvalitātes kontroles pārbaudes gan Latvijas, gan ārvalstu akreditētās laboratorijās, lai pārliecinātos par produktu drošību un atbilstību zīdaiņu pārtikas prasībām. Izvēloties BIO produktus ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību produkta marķējumam, lai pārliecinātos par 100% bioloģisku sastāvu. Uz produkta etiķetes ir jābūt norādītai bioloģiski sertificēta produkta atpazīšanas zīmei – zaļajam karodziņam.

Tas nozīmē, ka sastāvā esošie lauksaimniecības produkti tiek audzēti un ražoti saskaņā ar dabiskajiem augu un dzīvnieku augšanas procesiem, neizmantojot sintētiskos minerālmēslus, pesticīdus un antibiotikas.

“Rūdolfs” produktu kontrole sākas jau no izejvielu piegādātāja izvēles līdz pat gatavam produktam

Pastāv ieteikums zīdaiņus līdz 6 mēnešu vecumam ēdināt vienīgi ar mātes pienu. Taču bērnu attīstība noris dažādi, tāpat vajadzības pēc uzturvielām atšķiras. Tā ir katras māmiņas atbildība novērtēt brīdi, kad mazulis ir gatavs līdzās mātes pienam uzsākt cita veida ēdiena lietošanu uzturā. Ja jūsu mazulis ir dzīvespriecīgs, vesels un aktīvi izrāda interesi par to, ko ēd mamma, tas var liecināt par to, ka viņš ir gatavs pagaršot arī kaut jaunu jau pirms 6 mēnešu sasniegšanas, taču ne ātrāk par 4 mēnešiem.

Uzsākot piebarošanu ieteicams izvēlēties biezenīšus, kuros ir tikai viena sastāvdaļa, un pēc tam to pakāpeniski kombinēt ar papildus sastāvdaļām, lai pārbaudītu vai mazulim nav alerģiskas reakcijas. “Rūdolfs” sortimentā būs atrodami arī produkti bez glutēna un bez laktozes. Lai izprastu individuālās nianses, ieteicams vispirms konsultēties ar pediatru.

“Rūdolfs” produktu klāsts nodrošina mazulim pilnu ēdienkarti sākot jau no 4 mēnešu vecuma – augļu un dārzeņu biezeņi, putras, deserti, biezeņi ar gaļu un biezsulas.

Pirmajos piebarošanas soļos ieteicams izvēlēties augļu, dārzeņu biezeņus un putras bez piedevām – ābols, ķirbis, bumbieris, kartupelis, ziedkāposts, pilngraudu auzu pārslu putra, rīsu biezputra.
No 7 mēnešu vecuma mazulītim var sākt piedāvāt augļu un dārzeņu biezeņus ar piedevām - dārzeņu biezenīšus ar gaļu un piedevās rīsiem, makaroniem vai griķiem, savukārt desertā – augļu un ogu biezenīši ar cepumiem, biezpienu, saldo krējumu vai jogurtu.

Bērna uzturs ir pamats veselībai mūža garumā, tāpēc līdzās piebarošanai ar biezeņiem, ieteicams lietot uzturā arī citus produktus, kuru izcelsme ir no bioloģiskām izejvielām.

20.06.2019